Jej wysokość królowa cegła

Stara cegła we wnętrzach jest od jakiegoś już czasu jednym z ulubieńszych elementów wystroju na świecie, pomimo coraz bardziej popularnemu betonowi typu loftowego. Nadaje pomieszczeniom charakteru przytulności. Pasuje do wielu stylów, zarówno do rustykalnych, jak i do nowoczesnych, boho, tradycyjnych. Kiedyś najchętniej wykorzystywana do obudowy kominków tradycyjnych, dzisiaj pasuje do praktycznie każdego pomieszczenia. Sprawdzi się doskonale w salonie, kuchni, sypialni. W garderobie też może mieć swój urok wyeksponowana i zabezpieczona w odpowiedni sposób. Może być ścianą, ozdobą, ścianką działową, obudową dla mediów, biblioteką…
Ja w moich projektach często sięgam po cegłę, jeśli jest częścią budynku i jej jakość pozwala na wykorzystanie albo dodaję nowe ściany z użyciem cegły zarówno nowej, jak i rozbiórkowej. Czasami w mniejszych przestrzeniach, aby nie zabierać miejsca, można użyć licówki z cegły (cegła cięta), które sprawdzają się równie dobrze. Unikam tworzyw sztucznych imitujących cegłę.
Wszystko zależy od klienta i możliwości technicznych. To zawsze możemy omówić indywidualnie i dopasować najlepsze z rozwiązań.
A jeśli podoba Ci się beton, to nic nie stoi na przeszkodzie w połączeniu ich obok siebie. Tak właśnie zrobiłam w domu industrialnym, gdzie przenika się kilka stylów, ale całość jest niezwykle harmonijna. Znajdziecie tutaj połączenie cegły z marmurem i gładką bielą szafek. Po drugiej stronie przepięknie harmonizuje z panelami betonowymi w salonie, które dzięki miękkim tkaninom i odpowiednio rozmieszczonemu światłu nadają nowoczesny i przytulny charakter.

Rozejrzyj się dookoła i pomyśl, gdzie u Ciebie taka cegła wyglądałaby najlepiej.

dom_industrialny21

dom_industrialny22

dom_industrialny02

Dodaj komentarz