Kamienie w różnych odsłonach

Podczas podróży zawsze mam przy sobie aparat, bo nigdy nie wiadomo gdzie mogę się natknąć na coś, co mnie zainspiruje przy następnym projekcie. Nawet do toalety warto zawsze go zabrać, bo szczególnie w nich można znaleźć interesujące rzeczy.

Tym razem gdzieś w winnicy w RPA natknęłam się na cudowne, kamienne umywalnie. Przy następnej realizacji zainspirowałam się tym widokiem, ale używając rodzimego granitu, który doskonale wkomponował się w charakter całego domu.

Sprawdźcie całość realizacji TUTAJ

Magiczne azulejo

Lizbona nieodłącznie kojarzy się z żółtym tramwajem, wąskimi uliczkami i muzyką fado przy pysznych kolacjach w maleńkich, rodzinnych restauracyjkach.

Mnie zaczarowała wszechobecnymi azulejo! Azulejos to cienkie ceramiczne płytki, najczęściej kwadratowe, pokryte nieprzepuszczalnym i błyszczącym szkliwem. Powierzchnia azulejo jest jedno lub wielokolorowa, gładka lub z fakturą. Płytek azulejo używano jako elementów mozaik składających się z wielu, czasem ponad kilku tysięcy elementów, pokrywających całe ściany, oraz jako oddzielnych kompozycji dekoracyjnych.

Dlatego w poniższej realizacji znalazły się elementy, które tak cudownie kojarzą się z Lizboną.

Warto poczytać o azulejo, bo jest to bajka dla oczu https://pl.wikipedia.org/wiki/Azulejo